Ad „Sezóna 2018 na koupališti,“ aneb reakce na článek v Rokycanských novinách

Vážení členové redakční rady,
s údivem jsem si přečetla článek  „Sezóna 2018 na koupališti“. Jako u většiny ostatních článků v novinách nevím, kdo tento článek napsal. Asi tedy většinu píše redakční rada. ( Kromě článků pana Kočího, paní Hrachové a paní Šebkové). Článek mně překvapil.
Provozem koupaliště  jsem se od počátku roku 1995 systematicky zabývala z titulu mých funkcí na úřadě (vedoucí správního odboru, pak tajemnice, nakonec místostarostka, pozn. admin). Jsem dodnes pyšná na to, jak jsme vše opravili, zachovali starý ráz,  jaké máme krásné a udržované koupaliště. Za celou dobu ( kromě povodňových událostí) jsme nikdy neuzavřeli koupaliště dřív, než je stanoveno v provozním řádu. Ani jsme si nikdy nestěžovali, že je provoz nehospodárný, když je horší počasí. Prostě jsme to brali  jako službu občanům.
V článku je uvedeno „Z důvodu nepříznivého počasí na konci měsíce srpna a začátku září provozovatel koupaliště uzavřel 5.září …“ – s odkazem na provozní řád. Dále se pisatel chlubí úsporou 100 tis.Kč.
Počasí v září, asi od 4. září, bylo teplotně nadprůměrné a bylo nás docela hodně, kteří bychom tam až do 15. září chodili. Dokonce by bylo možno, vzhledem k počasí, sezónu prodloužit jako v jiných městech.
Pokud si uvedené sdělení provozovatele přeložím do normální řeči, bude-li příští rok v červenci týden nepříznivé počasí, provozovatel koupaliště uzavře a vypustí vodu s poznámkou, že provoz je nehospodárný. Vyčíslí nám kolik peněz ušetřil.
Jak jsem výše uvedla, jsem s provozem z doby minulé seznámena a vzhledem k extrémním teplotám a nedostatku vody na dopouštění bych neřekla ani slovo k oznámení, že kvalita vody je  nadále neudržitelná a proto koupaliště musí být uzavřeno. Dále bych si dovedla představit i důvod, že provozovatel není schopen zajistit personál a garantovat provoz v souladu s provozním řádem. To je  problematický důvod z pohledu vedoucího,  ale vím, že v letošní sezóně to byl ten  hlavní.
Nyní je na vedoucím zařízení, aby se s touto situací popasoval. (Ale to měl udělat už před letošní sezónou).  Asi se bude muset zamyslet nad nabízenými platovými podmínkami. Volných zaměstnanců je málo a tak je  nutno nabídnout lepší podmínky.
Pokud tomu tak nebude,  za půl roku se  dočkáme cedule na plaveckém bazénu a zimním stadionu, že z technických důvodů jsou provozy uzavřeny nebo budou fungovat pár hodin denně. Koupaliště pak raději otevírat nebudeme. Ale vždy nám bude oznámeno, kolik peněz jsme ušetřili.
V  devadesátých letech minulého století  jsme se rozhodovali, zda budeme investovat do koupaliště, do výstavby bazénu, do oprav zimního stadionu. V té době bylo nesrovnatelně méně prostředků, ale zastupitelstvo svorně rozhodlo, že do těchto provozů prostředky musíme  najít vždy, abychom občanům zajistili možnost volnočasových aktivit, regenerace a rekreace.  I s málo prostředky jsme to vždy dokázali, někdy jsme i  ušetřili, ale ne díky tomu, že bychom některý provoz zavřeli.
S pozdravem

Marie Hlávková

Muzeum slaví 105 let
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové

V sobotu 25.9.2010 jsem se zúčastnila oslav 105 let trvání rokycanského Muzea Dr. B. Horáka. A znovu jsem si uvědomila, jak je dobře, že takové muzeum máme. Vzpomněla jsem si na příhodu z bukurešťské základní školy, když hosta z Rokycan jeden z učitelů přivítal slovy: „vždyť u vás je to světoznámé paleontologické muzeum!“ Pokračovat ve čtení „Muzeum slaví 105 let
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové

Další dar pro zdravotně postižené od Regerů z Pfinztalu
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové

Manželé Regerovi jsou zakladateli partnerských vztahů mezi městy Rokycany a Pfinztal. Rokycany navštěvují každoročně u příležitosti oslav města. Celý život se věnují práci pro zdravotně postižené a pro seniory.


Anita a Ingo Regerovi. Foto Petr Hlávka


Pokračovat ve čtení „Další dar pro zdravotně postižené od Regerů z Pfinztalu
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové

Můj názor na zastavení staveb na železnicích
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové

Dostala jsem od novináře takovýto dotaz: Ministr dopravy Vít Bárta zastavil několik staveb na železnicích. Ušetřené peníze by se měly nakonec přesunout na budování silnic a dálnic. Nevisí také nad Rokycanskem hrozba zdržení prací na současné optimalizaci tratě? Pokračovat ve čtení „Můj názor na zastavení staveb na železnicích
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové

Studánky na Žďáře
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové

Procházku nebo vyjížďku na kole na Žďár mají v oblibě nejen obyvatelé Rokycan, ale i návštěvníci našeho města. Kromě bohaté historie této oblasti můžete od července navštívit v polesí Žďár deset studánek. Kde se nachází snadno najdete na plánku umístěném u hlavní aleje od Rokycan směrem na vrchol Žďáru. Vedle upravených studánek jsou vybudována posezení, která přímo lákají k odpočinku.


Studánka v Zádolí. Foto Marie Hlávková

Pokračovat ve čtení „Studánky na Žďáře
Aktuality 1. místostarostky Marie Hlávkové