Konečná částka ve sbírce je 72 000 Kč

K pátku 28. 2. 2014 jsme uzavřeli veřejnou sbírku pro vybudování rozhledny na Kotli u Rokycan. Trvala dva roky a dárci do ní věnovali celkem 72 000 Kč. Peníze budou převedeny na účet města Rokycany, které je investorem stavby. Rozhledna by měla být do poloviny dubna postavena – po pěti letech od rozhodnutí občanského sdružení Klub Svobodných demokratů Rokycany iniciovat její stavbu. 

660 občanů přispělo po pěti koruně zakoupením pohledů rozhledny. Většími obnosy přispělo celkem 26 občanů, 5 obcí (Raková, Holoubkov, Osek, Veselá a Ejpovice), dvě hudební skupiny, pionýři, sokolové a dva kluby. 

K propagaci sbírky vydalo pohledy naše sdružení a koncertovala skupina Pěttet – Second Band. Mluvili jsme o sbírce s občany při besedách a akcích klubu. Objížděli jsme obce v okolí a přesvědčovali starosty obcí, aby přispěli na stavbu i pro dobrý pocit sounáležitosti. Dopisy jsme oslovili celkem 21 obcí a 54 podniků.

Při slavnostním otevření rozhledny, které je stanoveno na 10. května 2014 bude jistě dobré poděkovat nejen dárcům do sbírky, ale i zastupitelům města Rokycany. Ti odsouhlasili stavbu rozhledny a také příspěvek města, který měl být původně 700 000 Kč. Nyní se díky sbírce sníží na 628 000 Kč.

Petr Hlávka, předseda Klubu Svobodných demokratů Rokycany