Rozhledna na Kotli by mohla být příkladem lidské vzájemnosti
Komentář týdne

V pondělí 15.4. se občané města Rokycany a okolí dočkali – žádost o dotaci na rozhlednu byla schválena. Pět milionů z regionálního operačního programu Evropské unie znamená, že se rozhledna začne stavět.

———————————–

Již před první světovou válkou město Rokycany projektovalo rozhlednu na Žďáru. Byla založena i sbírka. Válka však rozhlednu odsunula o sto let a sbírka skončila. Na Žďáru vznikla rezervace a proto, když jsme oživili záměr rozhlednu postavit, nejlepší volbou pro umístění rozhledny se ukázal být vrchol Kotle, vzdálený asi 3 km od Rokycan. Vyplynulo to i z ankety, kterou jsme v Rokycanských Listech uspořádali.

Stavební povolení na rozhlednu bylo již vydáno a tak by nyní mělo následovat výběrové řízení na dodavatele stavebních prací. Podle Václava Hatlmana, projektanta rozhledny, od zahájení stavby může rozhledna do tří měsíců stát. Její úhradu provede nejprve město Rokycany a poté, na základě zaplacených faktur, mu bude část nákladů uhrazena dotací.

Zbývající náklady na stavbu rozhledny, které budou jistě vyšší než uvedených pět milionů, chceme uhradit veřejnou sbírku, kterou jsme na podporu stavby vyhlásili. Nyní již nemusejí mít případní dárci obavy, že jejich peníze nebudou sloužit svému účelu. Proto vyzýváme všechny, kteří vyjádřili ochotu přispět do sbírky (účet u Poštovní spořitelny Rokycany č.ú. 248260594/0300), a je jich ke dnešnímu dni 2491, aby neváhali.

Pokud věnujete i symbolickou částku – stanete se podporovateli krásné moderní stavby, která povznese vašeho ducha a odpoutá vás od pozemských starostí. Stavby, která zkrášlí kousek země ve kterém žijeme a upozorní nás, že máme nejen krásné okolí, ale že zde nežijeme sami. Že máme sousedy, kteří možná také rozhlednu podpoří. Mohla by se tak stát i příkladem lidské vzájemnosti.

Chystáme pro finanční podporu rozhledny také propagační besedy po okolních obcích s hudebním doprovodem kapely Second Band – Pěttet.