Adventní koncert ZUŠ

V letošním Adventu oba Rokycanské dětské sbory ZUŠ představily zdejší veřejnosti svoje hosty z Příbramska a další jedno překvapení navíc.18. prosince 2002 v 18.30 vystoupily před vyprodaným sálem ZUŠ Přípravný dětský sbor a Rokycanský dětský sbor řízené sbormistryní Alenou Vimrovou a jako host večera Příbramský dětský sbor vedený sbormistryní a sólistkou operety Plzeňského divadla Michaelou Havlíčkovou.

Zazněly vánoční koledy v moderních úpravách P. Ebena, J. Uhlíře, M. Reichla, I. Laudové, J. Michaličky, J. Berkovce, Z. Svěráka, V. Čtvrtka a dalších . V závěru koncertu spojené sbory obou škol zazpívaly starobylé české koledy v jednoduchých úpravách. Překvapením večera v úvodu bylo Kvarteto sourozenců Melerových – Zuzana (kytara, zpěv), Josef (akordeon), Hana (housle, zpěv) a Miroslav (zobcová flétna) – které představilo publiku čtyři vánoční koledy ve svých vlastních úpravách. Posluchači odměňovali všechny sbory a další sólisty bouřlivým potleskem.Spojené pěvecké sbory.

Na závěr večera jsem položil hlavnímu hostu večera několik otázek: Paní Havlíčková, jak se vám daří pedagogická práce na tak odlehlém pracovišti a jak to všechno stíháte?

Dojíždím dvakrát týdně! Co vám mám ještě říct? (Smích)

Ptal jsem se vašich děvčat a ty říkají, že jste na koledách pracovali od září. Jak to tedy je?

Je to pravda. Převzala jsem sbor po panu sbormistrovi Vepřekovi, který zemřel v létě. Snažím se sboru věnovat, jak můžu.

Ale výsledky jsou vidět, zapůsobila na mě vaše přesvědčivá vánoční atmosféra. Co si o tom myslíte?

Snad ano. Párkrát jsem zaváhala, ale děti mě moc vždycky podrží. Jsou moc šikovné!

Líbily se mi zdravé a pěkné hlasy i u sólistů, jak pečujete o jejich hlásky.

Snažím se je naučit, co umím já. Víc je asi naučit nemůžu.

Jste na sólistku divadla v Plzni, kde zpíváte už pět let i v opeře, nějak moc skromná.

(Smích) Když jste tak zvědavý, tak dodám, že s Příbramí spolupracuji už od roku 1996 od skončení školy. To jsem tam začala jezdit s nimi zpívat. Takže se to snažím vydržet i nadále. ( Smích)Alena Vimrová.

Kolik uděláte vánočních koncertů? Vaše svěřenkyně se mi chlubily, že jich mají patnáct a tvářily se velmi zodpovědně?

Teď jsme měli druhý koncert. (Smích) Nesmíte jim to věřit, hrozně lžou. (Smích)

Kolik těch koncertů tedy bude?

Budeme mít dohromady tři koncerty. Teď nás čeká ten venku na náměstí u nás v Příbrami. Víc by už stejně časově nešlo stihnout.

Přeji vám úspěch a děkuji za rozhovor.