Dopis od Jana Sokola

Milí přátelé,
projevy vaší podpory v minulých dnech mne velmi potěšily a chci vám za ně poděkovat. Byly to dost těžké dva týdny a ve volbě jsem nakonec neuspěl, nemám ale pocit, že to bylo nadarmo.Za svůj úspěch pokládám dosti těsný výsledek hlasování, které nakonec rozhodl pan Grebeníček. Musel bych začít chodit kanály, kdyby byl s tímto bezostyšným ?programem? podporoval mne.

Ještě víc mne potěšilo třeba to, že podle MFD – která mi vskutku nefandila – moje preference vzrostly během týdne ze dvou na třicet procent obyvatel (podle STEM na 37%). Celou moji ?kampaň? dělali dva přátelé a neměl jsem pro ni žádnou další podporu. Kromě neutrálních HN a Práva byla všechny noviny proti mně a jejich ?komentátoři? se opravdu vyznamenali. O Nově ani nemluvě. A přece to nebylo fiasko.

Zdá se mi, že to je dost důležitá a nadějná zkušenost: politika nemusí být svinstvo. Nedá se dělat mimo politické strany, ale i tam, mezi politiky, ve vládě a v parlamentu je dost slušných lidí, jenže to třeba tak nedovedou, nerozumějí si nebo mají všelijaké zábrany, a tak to občas prohrají s těmi, kteří žádné zábrany nemají nebo dokonce loví nějaké ?zlaté mušky?.

Vracím se zítra na fakultu, ale texty z kampaně budou laskavostí přátel dál přístupné na adrese www.jansokol.cz. Doufám, že tam časem budou přibývat i další, třeba i trochu odbornější. Ne tedy k otázkám denní politiky, ale hlavně k otázkám etiky a filosofie práva, kterým se poslední dobou nejvíc věnuji. Bude-li zájem a nějací pomocníci, mohla by časem vzniknout i nějaká diskuse atd.

Srdečně zdraví Váš

Jan Sokol

V Praze 1. 3. 2003