PRAVDA vs. KONSPIRAČNÍ TEORIE …. kde je pravda?

S pandemií koronaviru COVID-19, která obtěžuje celý svět už od začátku tohoto roku, mě náhle přepadla myšlenka hledat, kde je ukrytá pravda směrem k tomuto virovému šílenství, které je v popředí zájmu médií z celého světa. Ano, média předkládají den co den skutečnosti o počtu mrtvých, počtu nakažených, o bezpečnostních opatřeních vlád jednotlivých zemí směrem k dalším příchozím vlnám atd. atd. Co je ale pravdou, je fakt, že rizikovou skupinou tohoto onemocnění jsou senioři či lidé chronicky nemocní a lidé s oslabenou imunitou. Dále je pravdou, že koronavirus je virus podobný chřipce a přenáší se kýcháním či kašláním. Jeho inkubační doba je týden až čtrnáct dní.

Dovolil jsem si úvodem představit skutečnosti, které jsou lidem předkládány. A ještě bych přidal tu skutečnost, že den co den dostáváme informace o neustále navyšujícím se počtu nakažených, dále třeba, že dokonce nejlepší tenista současnosti Novak Djokovič nakazil koronavirem další tenisty a že jeho tenisové exhibice doslova chrlí další nakažené. Jde z toho strach. A je to realita, kterou dostáváme v současné době den co den do našich televizí, rádií, novin…ach jo.

Ale pozor, co když toto byla jen jedna strana mince, ta temná, která vyvolává v lidech strach, obavy, co s námi bude? Či bohužel skutečnost, že především lidé pracující na sebe, ztrácí kvůli tomu práci? Co by nám měla ukázat ta druhá část mince? Druhou stranu mince bych dal do podoby „konspirační teorie“. Definici této teorie jsem hledal na internetu a našel jsem následující: …“označí-li mluvčí nějaké tvrzení jako „konspirační teorii“, pak tím obvykle dává najevo, že je považuje za smyšlené a nepodložené. Termín bývá tedy používán jako automatické zamítnutí tvrzení, které je považováno za směšné, nesprávné, paranoidní, neopodstatněné, bizarní či iracionální“.

Tak pojďme na to. Druhou stranou mince je fakt, že koronavirus je chřipkové onemocnění, které není pro běžnou populaci nikterak nebezpečné. Úmrtnost je kolem 2,5% z celkového počtu nakažených, což je opět totožné se statistikami běžného chřipkového onemocnění. Nošení roušek nařízené vládou je nebezpečné, jelikož vdechujeme zpět oxid uhličitý, který jsme vydechli a to může vést k bolestem hlavy, zhoršení psychiky, dokonce to může vyvolávat paniku a ztrátu zdravého úsudku. A to ani nemluvím o vdechování zpět vlastních bakterií, což také dle některých lékařů není vhodné. Pokud vyjdeme z těchto skutečností, tak kdo by toto chtěl? Nebo jinak, jak vznikl vlastně koronavirus? Tak oficiální média tvrdí, že koronavirus způsobili netopýři v jihočínském městě Wu-chan a tito noční tvorové rozeseli tento vir někde na tamním tržišti. Tak to máme opět jednu stranu mince. A teď pojďme na tomu, co média označují za konspirace:

Populární americký seriál Simpsonovi už v roce 1993 předpověděl v jednom z dílů obávanou pandemii – viz https://www.youtube.com/watch?v=qCROthiX4S8. I přes fakt, že zde autoři snímku přímo nediskutují o koronaviru, tak z pohledu vývoje dění to přesně odpovídá vývoji situace kolem koronavirové pandemie v celém světě.

Dále populární americká zpěvačka Madonna na populární pěvecké soutěži Eurovision 2019 zazpívala svou slavnou skladu Like a Prayer, kde od 5min na uvedeném videu doslova předpovídá blížící se pandemickou katastrofu včetně nošení masek, a to zhruba ¾ roku před vypuknutím pandemie. https://www.youtube.com/watch?v=VG3WkiL0d_U

A pak nemohu zapomenout na slavného zakladatele Microsoftu Billa Gatese, který se v jednom rozhovoru v roce 2015 přiznal, že se nejvíce v budoucnosti bojí nemoci, která bude mít stejné dopady jako španělská chřipka z roku 1918, která zabila cca 65milionů lidí. Zároveň on utratil desítky miliónů za výzkum vakcín. Pokud tomu tak je, utrácet takové peníze za něco, co předpovídám, je buď šílenost, hazard a nebo kalkul.

Kde je pravda?

A teď se ptám. Čemu věřit? Kdo má to právo říci, toto je pravda a toto je konspirace? Pokud se o těchto tématech nebude diskutovat a budou se jim dávat nálepky typu „tomuto věřte a následujte povelů“ a na druhou stranu „tomuto nevěřte, neposlouchejte ty žvásty, je to směšné“, tak si dovolím tvrdit, že se tím celý svět začíná celý topit do programu, kde zdravé úvahy, přemýšlení, názory nemají místo a důležité je pouze následovat to, co mi řeknou v mainstreemových médiích. V případě koronaviru pak hlavně povinná vakcinace od Billa Gatese se zabudováním čipu v těle každého člověka. Toto je dle mého názoru VELMI VELMI NEBEZPEČNÉ. Hlavně nedopustit, aby z našeho světa zmizela svoboda projevu a svoboda myšlení, svoboda uvažovat o věcech svým vlastním způsobem. To osobně označuji za konec světa. Začneme diskutovat a nebo budeme následovat pokynů „shora“?