NOVÁ TOTALITA – ÚVAHA

COVID, KORONAVIRUS, SARS-CoV-2 je virové onemocnění, které je hlavním tématem posledních dvou let. Je to hlavní poutač pro dennodenní televizní zprávy, jsou jím plné novinové články, bulvár… Osobně jsem toto onemocnění měl. Spolu s manželkou jsme několik dní leželi v posteli se zvýšenou teplotou a nakonec jsme to úspěšně vyleželi. Po této zkušenosti je to pro nás taková trošku těžší chřipka. Tělo si vybudovalo protilátky a můžeme dál pokračovat v běžných činnostech života. Ale proč vlastně o tom píšu. Důvodem je jednoznačně takový nešvar, který se rozmohl ve společnosti skrz tlak farmaceutických firem, vlády, médií, a tím je jednoznačně OČKOVÁNÍ. A proč nešvar? Jelikož celá agenda kolem očkování začala nabírat na intenzitě v té podobě, že ten, kdo se rozhodne se s touto nemocí vypořádat samostatně tím, že si lehne do postele a vyleží to, je nepřítelem národa! Ano, sílí tlak na ty, co se rozhodli neočkovat. Běžné činnosti života jako je návštěva restaurace, kina, divadla se začínají podmiňovat tím, že daný neočkovaný jedinec musí mít potvrzení o negativním testu nebo očkování, jinak nebude vpuštěn do vyjmenovaných lokací. Dávám si otázku: Co to znamená?

Je to necelý měsíc po volbách, kdy se mnoho z nás radovalo z toho, že totalitní strana KSČ vypadla z parlamentu (pozn.autora: věřme, že natrvalo) a teď to přebírá nová totalita. Proč? Neumíme jako stát žít v demokracii. Od listopadu 89 jsme se to nenaučili, o tom jsem přesvědčen. Komunisté říkali „kdo nejde s námi, jde proti nám“ a teď mám úplně ten stejný dojem z toho, kdo je a kdo není očkován. Ten, kdo není očkován, je házen do jiného pytle. Společnost ze začíná separovat na ty bílé a na ty černé… Pokud bychom přešli ještě na přesnější srovnání, tak člověk, který se vyléčil sám bez přispění lékařské pomoci, je vitální, sportuje, nekouří, nepije je v současné době méněcennější pro společnost než člověk, který má nadváhu, nesportuje, kouří, pije, ale pozor, je očkován! Pokud se nad tím zamyslím, tak nemocný naočkovaný člověk je pro farmaceutický průmysl mnohem výhodnější. Dle mého názoru je cílem držet lidi v kleštích závislosti pod vedením mocných, kterým nejde o vybudování vlastní přirozené imunity člověka. Je to obchod, tak to vidím, a s přirozenou imunitou se obchodovat nedá:-). Vakcíny nenabízí stoprocentní ochranu, to je fakt, a tak očkovaní nakažení lidé mohou vesele roznášet nákazu a všude chodit, kdežto zdraví neočkovaní lidé nesmí ani na kafe.
Navíc je zarážející, že u očkovaných se vůbec neřeší, zda mají či nemají nějaké nežádoucí účinky po očkování. Důležité je naočkovat a to, zda se daný jedinec po očkování svalí někde na ulici, je druhotné, nepodstatné. Proč se o těchto věcech veřejně nemluví? (Tento týden mi kupříkladu jeden známý říkal, že prokazatelně ví o čtyřech zdravých lidech v ČR, kteří zemřeli z neznámých důvodů těsně po očkování.) Kde jsou statistiky těch, co zemřeli po očkování? Proč by se očkovaný měl bát neočkovaného, pokud je sám očkovaný? Chtěli jsme toto?
Nedávno jsem sdílel jeden citát, který říká, že jedinou obranou proti nesvobodě je prostá lidská statečnost. A proto prosím nenechme si vzít svobodu.

4 odpovědi na “NOVÁ TOTALITA – ÚVAHA”

 1. Pavle, mutace Delta je mnohem nakažlivější, takže jí může onemocnět i očkovaný, ale průběh nemoci u něj je mírnější. Proč by se naočkovaný měl bát neočkovaného? Tak to obraťme – neočkovaní nemohou do hospod apod. právě proto, že by je mohli nakazit ti očkovaní, kteří mohou samozřejmě také roznášet nemoc.
  Odpor proti očkování sdílíte vy, mladší. Ale my, co jsme zažili svět, kde ještě hrozila obrna (pomáhal jsem spolužákovi, který chodil o berlích po obrně do školy) a další hrozné nemoci, víme, že jsme se jich zbavili díky očkování. Všechny dohady o právech neočkovaných (pro mě to hlavně znamená, těch co, bohužel, udržují covid v oběhu) by odpadly, kdybychom měli více naočkovaných a jako v Portugalsku, nebo v Dánsku, a mohli bychom žít bez omezení. Protože jsme však „chytřejší,“ tak máme jedny z nejvyšších poměrných počtů zemřelých na světě. A to odnášejí hlavně ti starší.

  1. Ahoj Petře, děkuji Ti reakci. Rád se k ti tvým postřehům vyjádřím. Jak píšeš, tak mutací Delta může onemocnět i naočkovaný. Zde bych se zastavil. Ano to se už děje, že i očkovaní jsou riziková skupina a i oni mohou dále šířit tento virus. Ale to, co jsem v této glose zmínil a na co se ptám je: Kdo řeší ty očkované? Proč mají očkovaní jiná práva než neočkovaní? Proč se dělá vše pro to, aby neočkovaní neměli možnost se rozhodnout, zda to chtějí či ne? Zmínil jsem sebe, jelikož se považuji za vitálního, sportovně založeného člověka, který když bude nakažen a to už nemusí být koronavirus, ale i chřipka, tak zůstanu doma, zvládnu to a nikoho nenakazím. Ale proč mám ksakru jiná práva než dejme tomu chronicky nemocný očkovaný člověk, který je mnohem rizikovější skupinou než já, ale on může vesele roznášet virus kolem sebe, protože může na rozdíl ode mě, svobodně do hospody a nikdo ho nekontroluje. Proč Petře? Proč on a ne já? Jsem méně než on? Svět, když hrozila obrna jsem, máš pravdu, nezažil. Ale směrem ke COVIDu teď řeším víš co? Svého tátu, který v momentě, kdy mu nebylo úplně dobře, si šel dát třetí dávku očkování a co mi máma řekla, tak se jeho stav poté velmi zhoršil, ztrácí ještě víc paměť, takže teď osobně se velmi obávám o jeho zdraví a o to, abych mu díky tomu nemusel pomáhat do schodů a mít to tak těžké jako ty s kamarádem. Dále nemohu souhlasit s tím, jak píšeš, že bychom žili bez omezení. Jelikož už to, že systém občana do něčeho tlačí, nedává mu možnost se svobodně rozhodnout, je OMEZENÍ. Jsem proto, aby se očkovali ti, co se tak rozhodnou a stejně tak aby se neočkovali ti, co se tak rozhodnou. Každý by měl mít možnost volby. A věřím, že se nemýlím, že právě ty pamatuješ, že za totality právě tato možnost nebyla.

 2. Ahoj Pavle,

  myslím, že to výstižně přirovnal jeden člověk na Britských Listech: „zvýhodněni jsou třeba i ti co mají permanentku na MHD oproti těm, co si kupují jízdenky jednotlivě a nikdo proti tomu neprotestuje.“ Očkovaní také mohou roznášet nákazu, to je pravda. Asi máš nějakou statistiku, která říká, že ji roznášejí více, než neočkovaní, ale já tomu nevěřím, navíc chronicky nemocní lidé určitě nejsou typickými návštěvníky hromadných akcí, kde se covid šíří nejvíce. Jinak ti nemohu poradit s tím, jak to změnit. V demokracii se rozhoduje hlasováním a tak 60 % očkovaných by asi mělo větší šanci udržet stávající opatření. Možná se ještě zkus podívat třeba do Rakouska, Itálie a dalších zemí, kde jsou ještě přísnější na neočkované. Po třetí dávce zase znám kolegy v práci, kteří jsou bez vedlejších příznaků.

  Ahoj Petr

  1. Ahoj Petře, tentokráte bych to vzal odzadu. Co vím, tak očkovaných je v ČR přesněji něco kolem 57%. A zde bych se zastavil u jedné velice důležité věci, o které se nemluví a nabourává to slovo demokracie, které zmiňuješ a to množství lidí, kteří se nechali očkovat po způsobu „nechám se očkovat, ať to nemusím řešit“, což v okruhu svých přátel a známých, co mám, tak skoro všichni tak udělali. Ale toto Petře není demokracie! Rozhodli se proto, co od nich mám informace, aby nemuseli stále bojovat s tím, kdo je pustí do hospody či ke kadeřníkovi. Takže BYLI DONUCENI! Pokud bychom tato procenta lidí odečetli a zůstala by skupina lidí, která plně věří a jdou za očkováním, tak zde čísla budou jiná. Ale o tom se nemluví. Proč? Dále uvádíš, že znáš kolegy v práci, kteří jsou bez vedlejších příznaků. OK. A já Ti zase uvádím svědectví, co mám od nejbližších a od známých, kde je pravý opak a lidé mají problémy. Takže 1:1, ale o té straně mince, o které mluvím já, média neinformují, takže opět si dávám otázku: Proč? A je správná pouze jedná strana mince? Dále k Tvému příspěvku, že chronicky nemocní lidé nenavštěvují hromadné akce, ok, ale lidé, co kouří, pijí a nedodržují životosprávu ani svou tělesnou stránku, ale jsou očkovaní určitě hromadné akce navštěvují. A jakpa na to přijdou například zodpovědní životosprávu dodržující neočkovaní sportovci? Tomu, čemu věříš ty, plně Petře respektuji a jsem otevřen o těchto věcech diskutovat. Na druhou stranu věřím, že jsem Ti transparentně ukázal, jak se na ty věci koukám já. A k člověku co na Britských Listech srovnává uvažování o rozhodování o lidském zdraví s tím, jakou formu jízdného koupit, tak zde je toto pro mne absolutně „mimo mísu“. Díky za odpověď. Ahoj Pavel.

Komentáře jsou uzavřeny.