Konečná částka ve sbírce je 72 000 Kč

K pátku 28. 2. 2014 jsme uzavřeli veřejnou sbírku pro vybudování rozhledny na Kotli u Rokycan. Trvala dva roky a dárci do ní věnovali celkem 72 000 Kč. Peníze budou převedeny na účet města Rokycany, které je investorem stavby. Rozhledna by měla být do poloviny dubna postavena – po pěti letech od rozhodnutí občanského sdružení Klub Svobodných demokratů Rokycany iniciovat její stavbu. 

660 občanů přispělo po pěti koruně zakoupením pohledů rozhledny. Většími obnosy přispělo celkem 26 občanů, 5 obcí (Raková, Holoubkov, Osek, Veselá a Ejpovice), dvě hudební skupiny, pionýři, sokolové a dva kluby. 

K propagaci sbírky vydalo pohledy naše sdružení a koncertovala skupina Pěttet – Second Band. Mluvili jsme o sbírce s občany při besedách a akcích klubu. Objížděli jsme obce v okolí a přesvědčovali starosty obcí, aby přispěli na stavbu i pro dobrý pocit sounáležitosti. Dopisy jsme oslovili celkem 21 obcí a 54 podniků.

Při slavnostním otevření rozhledny, které je stanoveno na 10. května 2014 bude jistě dobré poděkovat nejen dárcům do sbírky, ale i zastupitelům města Rokycany. Ti odsouhlasili stavbu rozhledny a také příspěvek města, který měl být původně 700 000 Kč. Nyní se díky sbírce sníží na 628 000 Kč.

Petr Hlávka, předseda Klubu Svobodných demokratů Rokycany

Sbírka na rozhlednu na Kotli finišuje, uzavřeme ji v polovině února

Jako každý závod, dostává se i veřejné sbírání na rozhlednu do finiše. Ke třetímu lednu 2014 bylo na sbírce 53 248 Kč, přičemž za poslední měsíc přibylo přes 10 tisíc Kč. Peníze posílají nejenom jednotlivci, firmy, ale také obce a spolky. Všem moc děkujeme a oznamujeme dalším potenciálním přispěvatelům: sbírku budeme muset uzavřít v polovině února, abychom stihli peníze předat městu Rokycany, které bude platit celkovou fakturu. Dodavatel stavby si zřejmě pospíší a možná, že rozhlednu předá dříve nežli koncem dubna.

Sbírka nabírá na rychlosti, již 51,8 tis. Kč

Stav účtu veřejné sbírky pro rozhlednu na Kotli je 51 803 Kč ke dni 23. 12. 2013. Přibyly příspěvky od dvou fyzických osob (1525 Kč) a od obcí Ejpovice (1000 Kč), Veselá (2500 Kč), Holoubkov (3000 Kč) a Raková (900 Kč – výtěžek koncertu skupiny Second Band ), dále dílčí výnos z prodeje pohlednic (2620 Kč) – uvádíme v pořadí, jak příspěvky přicházely. Díky!

Čtyři pohledy od Kotle
Komentář týdne

Pohlédněte s námi na čtyři světové strany od Kotle, kde by měla stát nová rozhledna. Díky leteckému a fotografickému umění pana Jiřího Hlada se můžeme pokochat pohledy, které se nám otevřou – sice z menší výšky – i z rozhledny. Počasí sice příliš nepřálo dalekým rozhledům, zato blízké okolí je vidět velice dobře.

Případným dárcům finanční částky do sbírky na rozhlednu připomínáme, že již zbývá pouze týden do konce roku, pokud si chtějí částku odečíst z daní pro letošní rok. Na darovanou částku rádi vystavíme potvrzení.

Od jednoho sponzora, který se sám přihlásil, máme příslib na vybudování stezky k rozhledně.Pohled k severu na Rokycany a Radeč. V popředí vrchol Kotle.
Pokračovat ve čtení „Čtyři pohledy od Kotle
Komentář týdne

Rozhledna na Kotli aneb proč přispět na výstavbu

Dlouho jsem si tuto otázku dával i z toho důvodu, že nejsem obyvatelem Rokycan a okolí. Nicméně v momentě, kdy jsem viděl navrhovanou podobu rozhledny, tak mi to připomnělo, ani nevím proč, chobotnici architekta Jana Kaplického. A to tak trochu samotnou podobou, oblými tvary, prostě a jednoduše na mě dýchla nadčasovost stavby.Architektonický návrh BcA. Eva Králová
Pokračovat ve čtení „Rozhledna na Kotli aneb proč přispět na výstavbu“