Klub komorní kultury

 

Klub komorní kultury, první významná iniciativa Klubu Svobodných demokratů, zahájil svou činnost koncertem Rokycanského dětského sboru a Malé muziky Rokytky dne 8. 5. 2002.

K výročí deseti let jeho trvání proběhl koncert, viz 10. výročí KKK 2012. Podrobný popis vzniku klubu je uveden zde: Klub komorní kultury 3K 2012.

Logo klubu nakreslil malíř Josef Ladislav Jícha.

 

V květnu 2022 vyšel v Rokycanském deníku tento článek:

Klub komorní kultury dvacetiletý

Koncert ke dvaceti letům trvání Klubu komorní kultury proběhl v Městské knihovně Rokycany v sobotu 7. května 2022.

Jak uvedl v úvodu Petr Hlávka, myšlenka zřídit místo zchátralého domku na dvoře knihovny otevřenou scénu ho napadla v roce 1997. Klub Svobodných demokratů, jehož je předsedou, podepsal v květnu 1999 „Dohodu o součinnosti“ s městem Rokycany a na jejím základě zajistili členové klubu architektonický návrh od architekta p. Čiháka, projekt za pouhých 10 tis. Kč (autoři jednotlivých částí – stavební Helena Zemanová, vodovodní a kanalizační Eva Hrušková, elektro Dana Dobiášová, rozpočet Petr Černý) a při bourání domku odpracovali bezplatně 300 hodin. Za stavbu Klubu komorní kultury zaplatilo město firmě Šabata 800 tis. Kč. Klub komorní kultury zahájil činnost koncertem Rokycanského dětského sboru a Malé muziky Rokytky dne 8. 5. 2002.

V rámci sobotního programu vystoupila nadějná dívčí vokální a capella skupina Lamas, sbor ZUŠ Rokycany Da Capo, kapela !NeXiCoN! hrající electric industrial metal a Spolek divadelních ochotníků Radnice s jednoaktovkou Medvěd od A. P. Čechova.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na snímku vrcholná scéna z premiérového uvedení Medvěda. Foto Petr Hlávka

Koncert pořádala Městská knihovny Rokycany a Klub Svobodných demokratů Rokycany za finančního přispění Města Rokycany.

Petr Hlávka

Přejít nahoru